Sık Sorulan Sorular
CMS nedir?
Content Management System (CMS) web sayfalarınızın ciddi bilgi birikimi gerektirmeksizin yönetmenize, değiştirmenize olanak sağlayan sistemlerdir. İçerik yönetim sistemine sahip değilseniz siteniz üzerinde bir değişikik yapmanız mümkün olmayabilir, yüksek bedeller ödemek zorunda kalabilirsiniz ya da zamanında içerik değişikliği yapamayarak firmanızın imajının zedelenmesine neden olabilirsiniz.

"Weblebici" nedir?
Daha kapsamlı bir site sahibi olana kadar alanadınızın boş kalmaması adına basit anlamda bir web sitesi kurup yönetmenize yardımcı olan içerik yönetim sistemi aracıdır. Her ne kadar biz basit olarak adlandırsak da bir çok temel özelliği ile kurumsal bir web sitesinde bulunması gereken tüm içerikleri yönetmenizi sağlar.

Kurumsal bir siteye ihtiyacımız var ama gerekli teknik bilgiye sahip değiliz, "Weblebici" bize yardım edebilir mi?
Elbette, basit yapısıyla teknik bilgiye ihtiyaç olmadan kendi sitenizi yönetebilirsiniz.

Ana sayfada kayan imajlar (slider) göstermek istemiyorum, kapatabilir miyim?
Bu özelliği kapatmak için bir ayar henüz mevcut değil. Ama dolaylı bir yol ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kayan imajlar varsayılan ana sayfalarda gösterilirler. Ancak varsayılan ana sayfanızı menude göstermeyip içerik olarak yönlendirme komutunu kullanarak istediğiniz sayfanın varsayılan ana sayfanın yerine açılmasını sağlayabilirsiniz.

Yanlış Kayan imaj (Slider) yükledim ama silemiyorum?
Silmenize gerek yok. Sadece yayından kaldırmanız yeterlidir.


Bir sayfayı başka bir siteye ya da başka bir sayfaya nasıl yönlendirebilir miyim?
Evet yönlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgili sayfanın baş kısmında
kıvrık parantezler arasında"redirect" anahtar kelimesini kullandıktan sonra yönlendirilecek adresi yazmanızdır. Eğer aynı iste içinde bir başka sayfaya yönlendirme yapılacak ise alan adı kısmı atlanarak sadece sayfasının adresinin yazabilirsiniz.
Örnek:
-redirect-http://fabrikafa.com
ya da
-redirect-/site/tr/baska-bir-sayfa

Not: Verilen örneklerde anahtar kelime - karakterleri arasına bilinçli olarak yazılmıştır. Gerçek kullanımda {} parantez karakterleri ile birlikte kullanım sağlanmalıdır.